Czystek

Czystek, zioło znane i stosowane od wieków. Obecnie docenione na nowo. Właściwości czystka zostały poddane szczegółowym badaniom w Instytucie Friedricha Loeffera w Tybindze w Niemczech w 1999 r. W tym samym roku czystek został okrzyknięty rośliną roku.

Czystek charakteryzuje się bogactwem polifenoli, neutralizujących wolne rodniki, działa antyrakowo. Ma on również właściwości wzmacniające i dodające energii. Czystek bardzo silnie wzmacnia również układ odpornościowy człowieka. Działa przeciwzapalnie, polecany jest na alergie, grzybice, łupież i trądzik. Ponadto skutecznie pomaga pozbyć się metali ciężkich z organizmu oraz przynosi ulgę w infekcjach górnych dróg oddechowych.

Te wszystkie właściwości czystka chcemy wykorzystać w naszej nowej propozycji szybkiej, trzydniowej diety oczyszczającej ciało z toksyn, które nagromadziły się w organizmie np. w czasie świąt. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, iż aby w pełni wykorzystać jego zalety, należy go pić systematycznie, co najmniej przez kilka tygodni. Warto zacząć już teraz bez obaw o nadmierne spożycie – czystka nie można przedawkować.

Jak stosować? Łyżeczkę ziela czystka na kubek zalewamy wrzątkiem i parzymy przez kilka minut. W zależności od preferencji, do herbatki można dodać miód, cytrynę a latem można również przyrządzić go na zimno. Wytrwałość i systematyczność na pewno zaowocuje. Polecamy!