marathon shoes         

Spełnić marzenie...

42 195m, to magiczny dystans, który nieodparcie kusi zarówno tych najbardziej doświadczonych biegaczy jak i młodszych stażem. Przebiegnięcie maratonu robi wrażenie i jest niewątpliwie dużym osiągnięciem dla sportowca. Dawniej udział w maratonie zarezerwowany był wyłącznie dla profesjonalnych biegaczy. Obecnie sporty wyczynowe w coraz większym stopniu stają się dostępne dla amatorów, otwierając nowe możliwości w realizacji marzeń.

Należy jednak pamiętać, że dystans maratoński to prawdziwy test wytrzymałości mięśni. Powtarzalne, trwające kilka godzin uderzanie o podłoże skutkuje bólem, którego natężenie stanowi dla niektórych barierę nie do pokonania. Dodatkowo spadek poziomu elektrolitów powoduje bolesne skurcze mięśni, niejednokrotnie stanowiąc poważne zagrożenie dla zdrowia. Kolejną kwestią jest spadek poziomu węglowodanów w organizmie, powodujące słynny efekt ściany maratończyka. Jej wystąpienie powiązane jest z prawidłową gospodarką energetyczną, która stanowi wyzwanie dla sportowca próbującego swoich sił na tym dystansie.

Proponujemy pakiet przygotowujący do udziału w biegu na dystansie maratońskim, który pomoże stawić czoła wszystkim wyzwaniom wiążącym się ze startem. W zależności od poziomu zaawansowania zawodnika, jego indywidualnych preferencji opracowywany jest plan racjonalnych treningów, uzupełniony o dietę ściśle wkomponowaną w harmonogram treningów.

W razie potrzeby, plan jest dynamicznie dostosowywany do postępów zawodnika i zmieniających się wymagań.

Pozostajemy w kontakcie przez cały okres trwania treningów. Pomagamy, doradzamy i wspieramy na każdym etapie.

Zapraszamy do współpracy! Spełniaj marzenia!